ul. Dworcowa 8  58 681 18 04   parafia@kazimierzkartuzy.pl

ks. kanonik dr Ryszard RÓŻYCKI

Proboszcz

 - proboszcz od 1 lipca 2003r., tel. 58-6811804, 586853399, 509014681;
- asystent kościelny i Przewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiej Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Kartuzach,

- wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie  - wprowadzenie w chrześcijaństwo (2000-2010), teologia moralna (od 2000)  oraz teoria i praktyka sakramentu pokuty (od 2011);

- diecezjalny duszpasterz nauczycieli, wychowawców i katechetów (od 2002);

- w latach 2005-2015 członek Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Niewierzącymi.

ks. mgr lic. Łukasz Simiński

WIKARIUSZ

od 1 września 2020 roku, tel. 58- 681- 30- 20 

ks. mgr lic. Arkadiusz GUZ

WIKARIUSZ

(od 20 sierpnia 2016), tel. 880-951-729

ks. kanonik Gerard MARKOWSKI

ks. Senior

Parafia św. Kazimierza w Kartuzach powstała 1 października 1983 roku.  Pierwszym proboszczem został ks. mgr Tadeusz Misiorny (dotychczasowy proboszcz w Kiełpinie), a pierwszym wikariuszem ks. Andrzej Srebrzyński, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach pracowa? w parafii św. Kazimierza do dnia 28 lutego 1987 r. ( w roku 2016 decyzja papieża Franciszka przeniesiony do stanu świeckiego)

Wikariusze parafii św. Kazimierza:

ks. Ryszard Zieliński (3 lipca 1984 - 1 września 1985)
ks. Roman Dobrzewiński (1 marca 1987 - 30 czerwca 1988)
ks. dr Wacław Dokurno (1 lipca 1986 - 1 lipca1989)
ks. mgr Piotr Grabowski (1 lipca 1988 - 30 czerwca 1992)
ks. Janusz Grzybek (1 lipca 1989 - 3 listopada 1993)
ks. dr Ryszard Różycki (1 lipca 1992 - 30 czerwca 1994, 1 maja 2000 - 30 czerwca 2003 - pomoc duszpasterska)
ks. Jerzy Wilkosz (3 listopada 1993 - 30 czerwca 1994)
ks. mgr Franciszek Pudlewski (1 lipca 1994 - 30 czerwca 2000)
ks. mgr Marek Kaleta (1 lipca 1994 - 30 czerwca 2000)
ks. mgr Krzysztof Kosobucki (1 lipca 2000 - 8 września 2004)
ks. dr Adam Kałduński (1 lipca 2000 - 30 czerwca 2005)
ks. dr Wojciech Klawikowski (9 września 2004 -30 czerwca 2006)
ks. mgr Wojciech Prądziński (1 lipca 2005 - 30 czerwca 2006)
ks. mgr Tomasz Osmałek (1 lipca 2006 - 30 czerwca 2007)
ks. mgr Dariusz Ryłko (1 lipca 2006 - 15 października 2007)
ks. mgr Czesław Narloch (1 lipca 2007 do 11 czerwca 2010)
ks. mgr Maciej Piwiński (15 października 2007 - 30 czerwca 2008)
ks. mgr Tomasz Bielicki (1 lipca 2010 - 20 sierpnia 2013)
ks. mgr lic. Grzegorz Kudelski (1 lipca 2008 do 20 sierpnia 2016), od 29 sierpnia 2016 dyrektor Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II w Kartuzach, rezydent w Grzybnie)
ks. mgr Łukasz Pierowicz (20 sierpnia 2013 do 19 sierpnia 2016), od 20-08-2016 proboszcz w Rajkowach)
ks. mgr lic. Marcin Szopiński (20 sierpnia 2013 - 19 sierpnia 2018).

ks. mgr lic. Waldemar Prondzinski (20 sierpnia 2018- 20 sierpnia 2020)

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM